Baza dydaktyczna:

W „Małej Niezapominajce” znajduje się 5 sal dydaktycznych, mała sala do zajęć dodatkowych i gimnastyki korekcyjnej, biblioteka, garderoba, pomieszczenia gospodarcze, pokój do zajęć indywidualnych, własna kuchnia, pomieszczenia gospodarcze. W „Dużej Niezapominajce” jest 6 sal dydaktycznych, duża sala rekreacyjna ze sceną, garderoba, biblioteka, pokój nauczycielski, sala konferencyjna, pomieszczenia gospodarcze, pralnia, catering.

Realizowane programy:

Przedszkole należy od 1999 roku do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie. Ofertę edukacyjną realizuje w oparciu o program wychowania przedszkolnego wspomagającego rozwój aktywności twórczej dzieci - JESTEM CZĘŚCIĄ ŚWIATA. W NIEZAPOMINAJCE realizowane są programy własne przedszkola: BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO, STOP AGRESJI, ZABAWA W TEATR, JA ZDOLNY PRZEDSZKOLAK W NIEZAPOMINAJCE, MAŁA WROCŁAWSKA OJCZYZNA oraz program adaptacyjny dla dzieci najmłodszych IDĘ DO PRZEDSZKOLA. Przedszkole należy do Programu „Od inspiracji do kreacji” przy Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej.

Realizowane Projekty:

• „Tajemnice przyrody, czyli mali naukowcy na tropie” – koło badawcze
  • „Tajemnice fotografii” – koło fotograficzne
  • „Sztuka oczami przedszkolaka” – koło plastyczne
  • Teatr Aladyna - Mała Scena Niezapominajki – koło teatralne
  • „Mali Wielcy sportowcy” – koło sportowe
  • „Tanecznym krokiem” – koło taneczne
  • Przedsiębiorczy Przedszkolak;
  • „Pola nadziei”;

Osiągnięcia przedszkola:

Naszym osiągnięciem są sukcesy naszych wychowanków. Od lat jesteśmy organizatorami szeregu imprez i konkursów wrocławskich i ogólnopolskich , także dla dzieci i nauczycieli z innych przedszkoli. Mocnym atutem NIEZAPOMINAJKI są coroczne tematyczne festyny rodzinne: INDIAŃSKA WIOSKA, WYSPA PIRATÓW, NA POLIGONIE, SABAT CZAROWNIC, NA ŚREDNIOWIECZNYM DWORZE, DOŻYNKI W NIEZAPOMINAJCE. Posiadamy certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie”.

W 2004 roku, dzięki własnej inicjatywie, powstało Przedszkolne Koło „Uśmiech za uśmiech”, które skupia się na wspieraniu idei Rodzinnych Domów Dziecka i Pogotowi Rodzinnych. Co roku organizowane są Koncerty Charytatywne ANIOŁKOWE GRANIE, Koncerty NA POWITANIE WIOSNY, wyjazdy na Zielone Przedszkole, warsztaty dla nauczycieli i wychowawców.

Współpraca partnerzy:

Przedszkole stale współpracuje z Radą Osiedla Klecina, Kołem Emerytów i Rencistów z Kleciny, MOPS-em, Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania, Hospicjum dla dzieci. Organizujemy wspólnie Dni Seniora, Wigilie dla samotnych, koncerty, uroczystości. W ramach współpracy ze Schroniskiem dla zwierząt co roku organizowane są zbiórki darów. W związku z przynależnością do programu „Od inspiracji do kreacji” przy Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej współpracujemy także ze SP Nr 64, Gimnazjum Nr 40, Szkołą Muzyczną.

Kalendarz imprez w NIEZAPOMINAJCE:

• Pasowanie na przedszkolaka
  • Andrzejki
  • Wieczór Wigilijny
  • Dzień Babci i Dziadka
  • Studniówka
  • Powitanie Wiosny
  • Festyn Rodzinny
  • Imieniny NIEZAPOMINAJKI
  • Dzień Mamy i Taty
  • Dzień Dziecka
  • Pożegnanie przedszkola i Zielona Noc
  • Wyjazdy na Zielone Przedszkole

Co roku ogłaszane są liczne konkursy dla rodziców i dzieci, np. Konkurs na Palmę Wielkanocną, Niekonwencjonalną pisankę, Marzannę, Szopkę Bożonarodzeniową, Sanie Królowej Śniegu, potrawę z Dyni, Aniołka Świątecznego, Krasnala wrocławskiego, lampion jesienny i inne. Największym świętem są jednak Urodziny Niezapominajki, które obchodzone są corocznie 12 maja.