Baza dydaktyczna:

Przedszkole "Niezapominajka" znajduje się w trzech budynkach:

MAŁA NIEZAPOMINAJKA - budynek wolnostojący, dwupiętrowy przy ul. Wałbrzyskiej 16. Znajduje się tutaj 5 sal dydaktycznych, mała sala do zajęć dodatkowych i gimnastyki korekcyjnej, biblioteka, garderoba, pomieszczenia gospodarcze, pokój do zajęć indywidualnych, własna kuchnia, pomieszczenia gospodarcze

DUŻA NIEZAPOMINAJKA - budynek wolnostojący parterowy, przy ul. Wałbrzyskiej 2. Posiada 6 sal dydaktycznych, dużą salę rekreacyjną ze sceną, garderobę, bibliotekę, pokój nauczycielski, salę konferencyjną, pomieszczenia gospodarcze, pralnię i catering.

WIELKA NIEZAPOMINAJKA - budynek wolnostojący parterowy, przy ul. Dożynkowej 6a. Znajduje się tutaj  8 sal dydaktycznych, duża sala rekreacyjna ze sceną, pokój do zajęć indywidualnych, garderoba, własna kuchnia, pomieszczenia gospodarcze i socjalne.

Realizowane programy:

Ofertę edukacyjną realizuje w oparciu o program wychowania przedszkolnego wspomagającego rozwój aktywności twórczej dzieci.

• Bezpieczne dzieciństwo – turniej wiedzy o bezpieczeństwie
  • „Piękna nasza Polska cała”
  • „Miasto pokoleń”
  • „Eko – przedszkolak”
  • Rowerowy Maj
  • Idę do przedszkola - program adaptacyjny dla dzieci najmłodszych

Realizowane Projekty:

• "Aniołkowe Granie"
  • "Tajemnice przyrody, czyli mali naukowcy na tropie"
  • "Mali Wielcy sportowcy"
  • "Przedsiębiorczy Przedszkolak"
  • "Pola nadziei"
  • "Rodzice w przedszkolu"
  • "Łasuchowo, ale zdrowo"
  • "Aktywność twórcza w przedszkolu"
  • "Życzliwi - nie tylko od święta"

Osiągnięcia przedszkola:

Naszym osiągnięciem są sukcesy naszych wychowanków. Od lat jesteśmy organizatorami szeregu imprez i konkursów wrocławskich i ogólnopolskich.

Niezapomniane wrażenia w NIEZAPOMINACE  dostarczają coroczne tematyczne festyny rodzinne: INDIAŃSKA WIOSKA, WYSPA PIRATÓW, NA POLIGONIE, SABAT CZAROWNIC, NA ŚREDNIOWIECZNYM DWORZE, DOŻYNKI W NIEZAPOMINAJCE.

W 2004 roku, dzięki własnej inicjatywie, powstało Przedszkolne Koło „Uśmiech za uśmiech”, które skupia się na wspieraniu idei Rodzinnych Domów Dziecka i Pogotowi Rodzinnych.

Co roku organizowane są Koncerty Charytatywne ANIOŁKOWE GRANIE, wyjazdy na Zielone Przedszkole, warsztaty dla nauczycieli i wychowawców.

Przedszkole posiada certyfikaty:

1. "Przedszkole promujące zdrowie"   (od 1999r.)
  2. "Miejsce przyjazne seniorom"
  3. "Szkoła odkrywców talentów"
  4. "Przedszkole kreatywności i innowacji"
  5. "Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej"
  6. "Zdrowe i racjonale żywienie"

Współpraca partnerzy:

Przedszkole stale współpracuje z Radą Osiedla Klecina, Kołem Emerytów i Rencistów z Kleciny, MOPS-em, Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania, Hospicjum dla dzieci. Organizujemy wspólnie Dni Seniora, Wigilie dla samotnych, koncerty, uroczystości. W ramach współpracy ze Schroniskiem dla zwierząt co roku organizowane są zbiórki darów.

Kalendarz imprez w NIEZAPOMINAJCE:

• Pasowanie na przedszkolaka
  • Andrzejki
  • Wieczór Wigilijny
  • Dzień Babci i Dziadka
  • Powitanie Wiosny
  • Festyn Rodzinny
  • Imieniny NIEZAPOMINAJKI
  • Dzień Mamy i Taty
  • Dzień Dziecka
  • Pożegnanie przedszkola i Zielona Noc
  • Wyjazdy na Zielone Przedszkole

Co roku ogłaszane są liczne konkursy dla rodziców i dzieci, a ich urozmaicona tematyka sprawia, że cieszą się wielką popularnością.  Największym świętem są jednak Urodziny Niezapominajki, które obchodzone są corocznie 12 maja.