Projekt powstał w trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych podopiecznych. Wiadomo przecież, że prawidłowe żywienie, decyduje o zdrowiu dziecka, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchowa dziecka. Nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat, dlatego oprócz diety opracowywanej przez naszą p. intendent – różnorodnej i opartej o produkty jak najmniej przetworzone, angażujemy Rodziców i dzieci w przygotowywanie zdrowych posiłków.

Nadrzędnym celem tego Programu jest zachęcanie rodziców do współpracy w atmosferze zaufania, szacunku i zrozumienia. Postrzegania rodziców jako partnerów w doskonaleniu działań wychowawczych. Program wzbogaca rodziców o nowe doświadczenia w kontaktach ze swoimi dzieckiem, daje im możliwość poznania przyjaciół dziecka.

Honorowy patronat nad Projektem objęli:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego

Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola

Telewizja Aleksandrowski Kurier

Zespół ludowy Rokiczanka

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych.  Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do przedszkola. Uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Celem  Projektu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych.

Nasze działania, bo jesteśmy współautorami tego Projektu, obejmują różnorodne inicjatywy: seminaria, szkolenia, konferencje, zajęcia edukacyjno- informacyjne, animacje lokalne, przedsięwzięcia edukacyjne i inne.

Program Mali Wspaniali skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Program ma na celu promocje aktywności fizycznej podczas zajęć przeprowadzanych w formie zabawy. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu przez 9 miesięcy. Zajęcia są prowadzone przez absolwentów AWF. Zostali oni przeszkoleni przez Związek Karate Tradycyjnego.