Celem  Projektu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych.

Nasze działania, bo jesteśmy współautorami tego Projektu, obejmują różnorodne inicjatywy: seminaria, szkolenia, konferencje, zajęcia edukacyjno- informacyjne, animacje lokalne, przedsięwzięcia edukacyjne i inne.

Jednym z elementów Projektu jest organizowany w styczniu koncert charytatywny dedykowany dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowi opiekuńczych, w czasie którego przedstawiciele szkół i przedszkoli wręczają paczki z upominkami wychowankom z rodzinnych form pieczy zastępczej. Forma koncertu jest tak opracowana, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach opiekuńczych. Projekt powstał w 2004 roku a od 2017 roku  realizowany jest także poza granicami Wrocławia, w innych miastach.

Projekt Aniołkowe Granie powstał z inicjatywy dwóch wrocławskich dyrektorów przedszkoli - Katarzyny Głowik-Jamróz i Jolanty Hejdy. Później dołączył dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania - Sylwester Pajęcki.