Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych.  Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do przedszkola. Uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Każdy przedszkolak,  który w maju dotrze do przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat  grupowy.  Dla najaktywniejszych przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Czas trwania programu: maj