Honorowy patronat nad Projektem objęli:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego

Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola

Telewizja Aleksandrowski Kurier

Zespół ludowy Rokiczanka

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska.

Dzięki udziałowi naszej placówki w I i II edycji Programu rozwijajmy u dzieci poczucie tożsamości narodowej, kształtujemy szacunek do własnego państwa. Dzieci mają okazję poznać historię, architekturę, przyrodę swojego regionu. W czasie trwania Programu dzieci w poszczególnych grupach realizują szereg zadań, a całość uwieńczona jest otrzymaniem Certyfikatu.

Czas trwania I i II edycji: wrzesień 2018 r. – czerwiec 2019 r.