Projekt powstał w trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych podopiecznych. Wiadomo przecież, że prawidłowe żywienie, decyduje o zdrowiu dziecka, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchowa dziecka. Nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat, dlatego oprócz diety opracowywanej przez naszą p. intendent – różnorodnej i opartej o produkty jak najmniej przetworzone, angażujemy Rodziców i dzieci w przygotowywanie zdrowych posiłków.

Szwedzki stół przygotowywany raz w tygodniu, polega na samodzielnym przez dzieci komponowaniu kanapek z różnych zdrowych produktów.

W ramach Projektu zapraszamy Rodziców do wspólnego przygotowywania ciekawych potraw, zdrowych ciast, owocowych sałatek z wykorzystaniem całej barwy kolorów warzyw i owoców.