"Patrz tam gdzie inni patrzą i zobacz to, czego inni zobaczyć nie potrafią"

Destination Imagination (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów. Działa w 42 krajach na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą, dla tych którzy chcą rozwijać różne zdolności przydatne na całe życie. DI bazuje na koncepcji myślenia dywergencyjnego (rozbieżnego) zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Program zachęca dzieci, młodzież i studentów do podejmowania procesu tworzenia - w oparciu o własne mocne strony, do zwiększania poczucia własnej wartości, przełamywania barier oraz odkrywania zdolności i talentów, z których zwykle nie zdawały sobie sprawy.

 

W programie odkrywane są często „nieoszlifowane diamenty”, a dzieci o różnorodnych predyspozycjach stają się: technikami, naukowcami, aktorami, analitykami, komikami, językoznawcami, muzykami... po to, aby po latach uczestnictwa w programie być dojrzałymi świadomie kształtującymi swoją przyszłość społeczną i zawodową – wartościowymi ludźmi. DI uczy przede wszystkim kreatywnego rozwiązywania problemów i tworzenia innowacji, pracy zespołowej podczas rozwiązywania skomplikowanych wyzwań, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, pieniędzmi i pomysłami. Uczy także umiejętności skutecznej komunikacji i prezentacji.

 
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.