Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn.14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, zadaniem przedszkola jest tworzenie sytuacji edukacyjnych sprzyjających budowaniu zainteresowania dziecka językiem obcym nowożytnym, chęci poznawania innych kultur.

Zakres tematów dotyczy bezpośredniego otoczenia dzieci i ich życiowych doświadczeń i jest dopasowany do programu nauczania przedszkolnego. W przypadku języków obcych, nauka w wieku przedszkolnym nie ma charakteru systematycznego, a jest to raczej osłuchiwanie się z językiem, budowanie pozytywnej motywacji i stwarzanie podwalin pod przyszłą, już systematyczną pracę nad językiem. Przedszkole ma zadanie rozbudzić zainteresowanie dziecka językiem obcym.

W naszym przedszkolu staram się więc zaciekawić dzieci językiem angielskim. Dzieci próbują opanować kilka podstawowych słówek z danego działu tematycznego, rozumieć proste polecenia, zwroty oraz poznają piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe.

W czasie zajęć wykorzystujemy metody TPR ( Total Physical Response ・ reagowanie całym ciałem) ・ dziecko słucha, ogląda i naśladuje. Jednak cała nauka opiera się na grach i zabawach oraz przeplataniu języka polskiego z językiem angielskim.

1. Zajęcia prowadzi: Agnieszka Fatyga - na co dzień wychowawca w grupie Jeżyków
  2. Zajęcia odbywają się 2 x w tygodniu po 30 minut w każdej grupie dzieci 5-letnich.