Zajęcia teatralne prowadzone są w ramach projektu „Od inspiracji do kreacji” przy Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej. Zajęcia mają na celu rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania sztuką i różnymi formami jej wyrażania. Przedszkolaki bawią się w teatr, dzięki czemu nie odczuwają napięcia, stresu lub tremy. Uczą się poprawnej dykcji, właściwego oddychania, relaksacji, komunikacji niewerbalnej. Podczas zajęć wcielają się w różne postacie, są autentyczne i  naturalne podczas odgrywania ról. Uczą się współpracy, współdziałania w grupie, twórczego myślenia. Dzięki zajęciom dzieci mają możliwość wyrażenia swoich emocji oraz odreagowania (ewentualnych) stłumionych uczuć. Wspólne działania realizowane w grupie przełamują bariery komunikacyjne, dążą do integracji. Dzieci z Teatru Aladyna potrafią wyrazić role słowem, gestem, śpiewem, tańcem, pozą.

W zeszłym roku szkolnym grupa teatralna wzięła udział w Przeglądzie Młodych Talentów w Teatrze Lalek we Wrocławiu. W tym roku planowany jest występ podczas Konkursu pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia oraz podczas kolejnego Przeglądu Młodych Talentów.

Zajęcia prowadzi mgr Karolina Falińska

Zamierzenia grupy „Teatr Aladyna” na rok szkolny 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 grupa teatralna "Aladyna" ma w planie wystąpić, w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury, podczas Przedszkolnych Etiud Teatralnych w Imparcie, w inscenizacji  "Zwykły- niezwykły motyl" oraz zaprezentować swoje umiejętności i zainteresowania na corocznym Przeglądzie Młodych Talentów. Grupa podczas zajęć uczy się współdziałania w grupie, kreatywnego myślenia, spontanicznych reakcji scenicznych oraz wcielanie się w role. Dbamy o poprawną dykcję, akcent oraz jak najlepszą zabawę!